Microsemi Commercial Components SMLJ190E3/TR13
SMLJ190E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ190E3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 190VWM SMCJ
Datasheet Download
SMLJ190E3/TR13.pdf
Availability of SMLJ190E3/TR13
QUANTITY
SMLJ190E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ190E3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ190E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)190V
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse300W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ190E3/TR13
Related LinksSMLJ190, SMLJ190E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ190E3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ190E3/TR13
HEADER OPEN .018"DIA .300 4POS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 25MA SOT23 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 300MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZA3/4 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf