Microsemi Commercial Components SMLJ7.5CE3/TR13
SMLJ7.5CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ7.5CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMCJ
Datasheet Download
SMLJ7.5CE3/TR13.pdf
Availability of SMLJ7.5CE3/TR13
QUANTITY
SMLJ7.5CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ7.5CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ7.5CE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.5V
Voltage - Breakdown (Min)8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)209.8A
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ7.5CE3/TR13
Related LinksSMLJ7.5, SMLJ7.5CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ7.5CE3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ7.5CE3/TR13
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
XCX DIFF GAUGE VACCUM GAUGE datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-100' BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D THR datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
DEV KIT FOR STK600 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 400VDC datasheet.pdf