Vishay/Beyschlag SMM02070C1001FBP00
SMM02070C1001FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1001FBP00
Brief Description
RES SMD 1K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1001FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1001FBP00
QUANTITY
SMM02070C1001FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1001FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1001FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1001FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1001FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1001FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1001FBP00
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-TSOP datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 51MM datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL GOLD datasheet.pdf