Vishay/Beyschlag SMM02070C1050FBP00
SMM02070C1050FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1050FBP00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1050FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1050FBP00
QUANTITY
SMM02070C1050FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1050FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1050FBP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMM0207
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1050FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1050FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1050FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1050FBP00
RES SMD 33 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
RES 66.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH 1.4V LP 6SOT datasheet.pdf