Vishay/Beyschlag SMM02070C1201FBP00
SMM02070C1201FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1201FBP00
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1201FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1201FBP00
QUANTITY
SMM02070C1201FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1201FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1201FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1201FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1201FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1201FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1201FBP00
IC MUX SWITCHING W/AMP 2:1 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
INTERBUS FIBER OPTIC CONVERTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf