Vishay/Beyschlag SMM02070C1202FBP00
SMM02070C1202FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1202FBP00
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1202FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1202FBP00
QUANTITY
SMM02070C1202FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1202FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1202FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1202FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1202FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1202FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1202FBP00
FIXED IND 27MH 42MA 90 OHM TH datasheet.pdf
1POS HM1C CABLE CONN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V JB 0805 datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf
CONN INSERT SEAL 10 - 12.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf