Vishay/Beyschlag SMM02070C1401FBP00
SMM02070C1401FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1401FBP00
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1401FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1401FBP00
QUANTITY
SMM02070C1401FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1401FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1401FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1401FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1401FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1401FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1401FBP00
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 24V OUT datasheet.pdf
IE-IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/SS datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.6W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.3266MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 65POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf