Vishay/Beyschlag SMM02070C1503FBS00
SMM02070C1503FBS00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1503FBS00
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1503FBS00.pdf
Availability of SMM02070C1503FBS00
QUANTITY
SMM02070C1503FBS00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1503FBS00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1503FBS00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1503FBS00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1503FBS00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1503FBS00 Details Description
Related parts for SMM02070C1503FBS00
FAN AXIAL 40X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 4POLE datasheet.pdf
INPUT MODULE AC/DC 6MA 5VDC datasheet.pdf
IC CCD ANLG 12B 31MSPS DL 64LQFP datasheet.pdf
IO NICU MESH PU V0 REC datasheet.pdf
32 SIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf