Vishay/Beyschlag SMM02070C1780FBS00
SMM02070C1780FBS00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1780FBS00
Brief Description
RES SMD 178 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1780FBS00.pdf
Availability of SMM02070C1780FBS00
QUANTITY
SMM02070C1780FBS00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1780FBS00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1780FBS00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1780FBS00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1780FBS00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1780FBS00 Details Description
Related parts for SMM02070C1780FBS00
IDC CABLE - MKS10K/MC10F/MKS10K datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 48V datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 10% 500V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 200MHZ 10CLCC datasheet.pdf
IC PFC DC/DC CONV QUASI 18SOIC datasheet.pdf
762 TB SOC FEED-THROUGH datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf