TDK Corporation MMZ2012S601ATD25
MMZ2012S601ATD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012S601ATD25
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ2012S601ATD25.pdf
Availability of MMZ2012S601ATD25
QUANTITY
MMZ2012S601ATD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012S601ATD25
Internal Part NumberEIS-MMZ2012S601ATD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012S601ATD25
Related LinksMMZ2012S, MMZ2012S601ATD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012S601ATD25 Details Description
Related parts for MMZ2012S601ATD25
OPTOISO 2.5KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 4A SYNC 16MLPQ datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf