Vishay/Beyschlag SMM02070C3650FBS00
SMM02070C3650FBS00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C3650FBS00
Brief Description
RES SMD 365 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C3650FBS00.pdf
Availability of SMM02070C3650FBS00
QUANTITY
SMM02070C3650FBS00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C3650FBS00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C3650FBS00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C3650FBS00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C3650FBS00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C3650FBS00 Details Description
Related parts for SMM02070C3650FBS00
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
RES SMD 2.23KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf