Vishay/Beyschlag SMM02070C6199FBP00
SMM02070C6199FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C6199FBP00
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C6199FBP00.pdf
Availability of SMM02070C6199FBP00
QUANTITY
SMM02070C6199FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C6199FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C6199FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C6199FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C6199FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C6199FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C6199FBP00
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 20% 7.8A 20MM datasheet.pdf
SPLICE TRAY ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A TO-263 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 101MM datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
M12 CORD 4XAWG22/7 OUTD 1XM12 AN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf