Vishay/Beyschlag SMM02070C6809FBP00
SMM02070C6809FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C6809FBP00
Brief Description
RES SMD 68 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C6809FBP00.pdf
Availability of SMM02070C6809FBP00
QUANTITY
SMM02070C6809FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C6809FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C6809FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C6809FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C6809FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C6809FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C6809FBP00
CONN HDR DUAL 56POS .100 R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 35K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIE MTR 110 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf