Vishay/Beyschlag SMM02070C6811FBP00
SMM02070C6811FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C6811FBP00
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C6811FBP00.pdf
Availability of SMM02070C6811FBP00
QUANTITY
SMM02070C6811FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C6811FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C6811FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C6811FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C6811FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C6811FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C6811FBP00
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
IC MPU M683XX 20MHZ 144LQFP datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MODULE SDRAM 128MB 168RDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 75MM datasheet.pdf