Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y146710R0000J9L
Y146710R0000J9L picture photo
Mfg. Part Number
Y146710R0000J9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10 OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
Y146710R0000J9L.pdf
Availability of Y146710R0000J9L
QUANTITY
Y146710R0000J9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y146710R0000J9L
Internal Part NumberEIS-Y146710R0000J9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVCS332Z
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-
Package / CaseRadial - 4 Leads
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.339" L x 0.210" W (34.00mm x 5.33mm)
Height1.024" (26.00mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y146710R0000J9L
Y146710R0000J9L Details Description
Related parts for Y146710R0000J9L
CONN EDGECARD 22POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
FUSE HLDR ACC CH141 MICRO SWITCH datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET TORX W/POUCH 8PC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 50V 0.1A SC-59 datasheet.pdf
DISPLAY QUAD DIGIT ALLNGAP datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
I/O CABLE ASSY, CBL & PDL BD datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 450MA 450 MOHM datasheet.pdf