ST SMM4F8.5A-TR
SMM4F8.5A-TR picture photo
Mfg. Part Number
SMM4F8.5A-TR
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 8.5VWM 19.5VC DO222AA
Datasheet Download
SMM4F8.5A-TR.pdf
Availability of SMM4F8.5A-TR
QUANTITY
SMM4F8.5A-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM4F8.5A-TR
Internal Part NumberEIS-SMM4F8.5A-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSMM4F View All Specifications
SMM4F View All Specifications
Standard Package12,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMM4F, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
Voltage - Breakdown (Min)9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)124A (8/20µs)
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-222AA
Supplier Device PackageDO222-AA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM4F8.5A-TR
Related LinksSMM4F8, SMM4F8.5A-TR Datasheet, ST Distributor
SMM4F8.5A-TR Details Description
Related parts for SMM4F8.5A-TR
LED 2.5X2.0MM YELLOW SMD datasheet.pdf
MCU 8BIT 128K MEMORY 48LQFP datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM TIN 10POS R/A datasheet.pdf
MEDIA CONVERTER DIN MOUNT datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-PLUG RP TNC datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780HBGA datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 50POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC CURR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf