Vishay Semiconductor/Diodes Division SMP24A-M3/84A
SMP24A-M3/84A picture photo
Mfg. Part Number
SMP24A-M3/84A
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMP
Datasheet Download
SMP24A-M3/84A.pdf
Availability of SMP24A-M3/84A
QUANTITY
SMP24A-M3/84A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMP24A-M3/84A
Internal Part NumberEIS-SMP24A-M3/84A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.3A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMP24A-M3/84A
Related LinksSMP24A, SMP24A-M3/84A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMP24A-M3/84A Details Description
Related parts for SMP24A-M3/84A
CONN HEADER 40POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
TIMER WEEKLY DGTL PRESET DIN MNT datasheet.pdf
IC ECONOSCILL 3.3V SS 8-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 360PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
TV 19C 19#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
3000UF 50V 31.75X66.675 85C AXI datasheet.pdf