Hirose Electric Co Ltd SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS picture photo
Mfg. Part Number
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CBL ASSEM SMPM F-F 1000MM
Datasheet Download
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS.pdf
Availability of SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
QUANTITY
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS Order Process
Ship out your order
Specifications of SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
Internal Part NumberEIS-SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesSMPM
GenderFemale to Female
StyleSMPM to SMPM
1st ConnectorSMPM Female Jack
2nd ConnectorSMPM Female Jack
Length39.4" (1000.0mm)
Cable Type-
Impedance50 Ohm
Frequency - Max65GHz
ColorBlue
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
Related LinksSMPM-2J-FCC, SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS Details Description
Related parts for SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
CONN EDGECARD 50POS .100 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
KK 100 CRP TERM STD 22-30 AWG datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 38 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 10CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
DIODE AVAL 3A 1000V SOD-64 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf