United Chemi-Con SMQ400VS151M22X30T2
SMQ400VS151M22X30T2 picture photo
Mfg. Part Number
SMQ400VS151M22X30T2
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
SMQ400VS151M22X30T2.pdf
Availability of SMQ400VS151M22X30T2
QUANTITY
SMQ400VS151M22X30T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMQ400VS151M22X30T2
Internal Part NumberEIS-SMQ400VS151M22X30T2
PackagingTray
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.658 Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.16A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMQ400VS151M22X30T2
Related LinksSMQ400VS1, SMQ400VS151M22X30T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMQ400VS151M22X30T2 Details Description
Related parts for SMQ400VS151M22X30T2
IC REG LDO 9V 1A DDPAK datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 25V SCREW datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 115V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf