Texas Instruments SN65HVD230QDRG4
SN65HVD230QDRG4 picture photo
Mfg. Part Number
SN65HVD230QDRG4
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC TXRX CAN W/STNDBY 3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SN65HVD230QDRG4.pdf
Availability of SN65HVD230QDRG4
QUANTITY
SN65HVD230QDRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65HVD230QDRG4
Internal Part NumberEIS-SN65HVD230QDRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTransceiver
ProtocolCAN
Number of Drivers/Receivers1/1
DuplexHalf
Receiver Hysteresis100mV
Data Rate1Mbps
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65HVD230QDRG4
Related LinksSN65HVD, SN65HVD230QDRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65HVD230QDRG4 Details Description
Related parts for SN65HVD230QDRG4
CONN SFP DUST COVER - PLASTIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK GEN XTAL - HCSL 16TSSOP datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPED 6POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 8MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 176X89MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf