Texas Instruments SN65LVDT100DGKRG4
SN65LVDT100DGKRG4 picture photo
Mfg. Part Number
SN65LVDT100DGKRG4
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8VSSOP
Datasheet Download
SN65LVDT100DGKRG4.pdf
Availability of SN65LVDT100DGKRG4
QUANTITY
SN65LVDT100DGKRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65LVDT100DGKRG4
Internal Part NumberEIS-SN65LVDT100DGKRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOT23, VSSOP Cu Wire 28/Jun/2013
Copper Wire Revision C 24/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, ReDriver
Applications-
InputCML, LVDS, LVPECL
OutputLVDS
Data Rate (Max)2Gbps
Number of Channels1
Delay Time470ps
Signal Conditioning-
Capacitance - Input0.6pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply25mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-VSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65LVDT100DGKRG4
Related LinksSN65LVDT, SN65LVDT100DGKRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65LVDT100DGKRG4 Details Description
Related parts for SN65LVDT100DGKRG4
CONN EDGECARD 100POS 1MM SMD datasheet.pdf