Texas Instruments SN65LVDT348PWRG4
SN65LVDT348PWRG4 picture photo
Mfg. Part Number
SN65LVDT348PWRG4
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC DIFF RECEIVER QUAD HS 16TSSOP
Datasheet Download
SN65LVDT348PWRG4.pdf
Availability of SN65LVDT348PWRG4
QUANTITY
SN65LVDT348PWRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65LVDT348PWRG4
Internal Part NumberEIS-SN65LVDT348PWRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series65LVDT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeReceiver
ProtocolLVDS
Number of Drivers/Receivers0/4
Duplex-
Receiver Hysteresis50mV
Data Rate560Mbps
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65LVDT348PWRG4
Related LinksSN65LVDT, SN65LVDT348PWRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65LVDT348PWRG4 Details Description
Related parts for SN65LVDT348PWRG4
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 21POS datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
LED T1 BLUE RA PCB datasheet.pdf
RES 33.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V JB 1206 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf