ITT Cannon, LLC SNLM-P-S35-25S-BN
SNLM-P-S35-25S-BN picture photo
Mfg. Part Number
SNLM-P-S35-25S-BN
Brief Description
CONN STR PLUG SET SCRW PIN BRN
Datasheet Download
SNLM-P-S35-25S-BN.pdf
Availability of SNLM-P-S35-25S-BN
QUANTITY
SNLM-P-S35-25S-BN Order Process
Ship out your order
Specifications of SNLM-P-S35-25S-BN
Internal Part NumberEIS-SNLM-P-S35-25S-BN
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSet Screw
Contact Finish Thickness-
Current Rating250A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SNLM-P-S35-25S-BN
Related LinksSNLM-P-S, SNLM-P-S35-25S-BN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
SNLM-P-S35-25S-BN Details Description
Related parts for SNLM-P-S35-25S-BN
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
SW ROTRY SP 1/4A PCB TERM datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 28DSO datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 400MA 640 MOHM datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 0.576 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf