HellermannTyton SNP10GHS0C2
SNP10GHS0C2 picture photo
Mfg. Part Number
SNP10GHS0C2
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
SNAPPER HOSE CLAMP BLACK
Datasheet Download
SNP10GHS0C2.pdf
Availability of SNP10GHS0C2
QUANTITY
SNP10GHS0C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SNP10GHS0C2
Internal Part NumberEIS-SNP10GHS0C2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
SeriesSNP
TypeHose Clamp
Opening Size0.58" ~ 0.66" Dia x 0.23" W (14.8mm ~ 16.9mm x 5.9mm)
Mounting TypePlug In
MaterialNylon, Glass Filled, Impact Modified, Heat Stabilized
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SNP10GHS0C2
Related LinksSNP10, SNP10GHS0C2 Datasheet, HellermannTyton Distributor
SNP10GHS0C2 Details Description
Related parts for SNP10GHS0C2
FIXED IND 6.8UH 274MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 10POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CONN OSMM JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY FLANGE 6AMP datasheet.pdf
CONN FEMALE M8 4POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUGE 3V ANALOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SM06-SLXER6022SS, REPLACE LID datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES 453 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf