TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-2-W1-22-9-100
SO63-2-W1-22-9-100 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-2-W1-22-9-100
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-2-W1-22-9-100.pdf
Availability of SO63-2-W1-22-9-100
QUANTITY
SO63-2-W1-22-9-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-2-W1-22-9-100
Internal Part NumberEIS-SO63-2-W1-22-9-100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package5,000
TypeWire to Wire
Diameter0.105" (2.6mm), 0.145" (3.7mm)
Length0.650" (16.51mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesEnvironment Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-2-W1-22-9-100
SO63-2-W1-22-9-100 Details Description
Related parts for SO63-2-W1-22-9-100
MOSFET N-CH 200V 0.96A SOT223 datasheet.pdf
RES 240 OHM 5% 5W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
TEMP SENSOR RTD 500 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN +/-09V datasheet.pdf
FLA-STE-GEH1,6 2X3P datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf