TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-3-55-22-0
SO63-3-55-22-0 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-3-55-22-0
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-3-55-22-0.pdf
Availability of SO63-3-55-22-0
QUANTITY
SO63-3-55-22-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-3-55-22-0
Internal Part NumberEIS-SO63-3-55-22-0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package500
TypeWire to Wire
Diameter0.170" (4.3mm), 0.200" (5.1mm)
Length0.650" (16.51mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesImmersion Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-3-55-22-0
Related LinksSO63-3-, SO63-3-55-22-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
SO63-3-55-22-0 Details Description
Related parts for SO63-3-55-22-0
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
RES 800 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 400 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC XTAL 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 4W datasheet.pdf