TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-4-W2-24-00-100CS2870
SO63-4-W2-24-00-100CS2870 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-4-W2-24-00-100CS2870
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 24AWG UNINSUL
Datasheet Download
SO63-4-W2-24-00-100CS2870.pdf
Availability of SO63-4-W2-24-00-100CS2870
QUANTITY
SO63-4-W2-24-00-100CS2870 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-4-W2-24-00-100CS2870
Internal Part NumberEIS-SO63-4-W2-24-00-100CS2870
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package5,000
TypeWire to Wire
Diameter0.235" (5.9mm), 0.255" (6.4mm)
Length0.750" (19.05mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesEnvironment Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-4-W2-24-00-100CS2870
SO63-4-W2-24-00-100CS2870 Details Description
Related parts for SO63-4-W2-24-00-100CS2870
RES SMD 294K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TOOLING HOLDER 100MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS SMT 5MM datasheet.pdf