Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11B-32-C2-R0
ATS-11B-32-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11B-32-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766
Datasheet Download
ATS-11B-32-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11B-32-C2-R0
QUANTITY
ATS-11B-32-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11B-32-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11B-32-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11B-32-C2-R0
Related LinksATS-11B-, ATS-11B-32-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11B-32-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11B-32-C2-R0
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 14POS datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 470MA 800 MOHM datasheet.pdf
LED TUBE LIGHT T8 4' 3000K datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CTV 18C 18#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf