Vishay/Dale SOMC160327K0GEA
SOMC160327K0GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC160327K0GEA
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC160327K0GEA.pdf
Availability of SOMC160327K0GEA
QUANTITY
SOMC160327K0GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC160327K0GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC160327K0GEA
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC160327K0GEA
Related LinksSOMC160, SOMC160327K0GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC160327K0GEA Details Description
Related parts for SOMC160327K0GEA
IC SUPERVSR W/RESET 2.32V SOT143 datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENS FIBER FLUORORESIN SIDEVIEW datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 16POS 5MM BLK datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.96NS 332CABGA datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
GPS/CELLULAR/WI-FI ANTENNA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
IC ACCEL TRI-AXIS ECOMPASS 16LGA datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 78POS datasheet.pdf