Vishay/Dale SOMC16034K70GEA
SOMC16034K70GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC16034K70GEA
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC16034K70GEA.pdf
Availability of SOMC16034K70GEA
QUANTITY
SOMC16034K70GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC16034K70GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC16034K70GEA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC16034K70GEA
Related LinksSOMC160, SOMC16034K70GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC16034K70GEA Details Description
Related parts for SOMC16034K70GEA
IC FLASH 1MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RELAY TIMER 10MIN 4MODE 24VAC datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG BUCK BST 3.3V 3.7A 20WCSP datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf