Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14559K75000F0W
Y14559K75000F0W picture photo
Mfg. Part Number
Y14559K75000F0W
Brief Description
RES SMD 9.75K OHM 1% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y14559K75000F0W.pdf
Availability of Y14559K75000F0W
QUANTITY
Y14559K75000F0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14559K75000F0W
Internal Part NumberEIS-Y14559K75000F0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)9.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14559K75000F0W
Y14559K75000F0W Details Description
Related parts for Y14559K75000F0W
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 10-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
3M F9460PC VHB 1" X 2" 5/PACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTW 20POS datasheet.pdf
1000UF 25V 16X20MM 125C 3000H datasheet.pdf