Spectra Symbol SP-L-0025-103-3%-RH
SP-L-0025-103-3%-RH picture photo
Mfg. Part Number
SP-L-0025-103-3%-RH
Brief Description
SENSOR SOFTPOT 10K OHM 25MM
Datasheet Download
SP-L-0025-103-3%-RH.pdf
Availability of SP-L-0025-103-3%-RH
QUANTITY
SP-L-0025-103-3%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of SP-L-0025-103-3%-RH
Internal Part NumberEIS-SP-L-0025-103-3%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 25.00mm (0 ~ 0.98")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP-L-0025-103-3%-RH
Related LinksSP-L-0025, SP-L-0025-103-3%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
SP-L-0025-103-3%-RH Details Description
Related parts for SP-L-0025-103-3%-RH
IC SW DUAL ANLG CMOS DPST 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 24SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH REED SPST 10-15AT 200V datasheet.pdf