Amphenol Industrial SP00A-18-32S(003)
SP00A-18-32S(003) picture photo
Mfg. Part Number
SP00A-18-32S(003)
Brief Description
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
SP00A-18-32S(003).pdf
Availability of SP00A-18-32S(003)
QUANTITY
SP00A-18-32S(003) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP00A-18-32S(003)
Internal Part NumberEIS-SP00A-18-32S(003)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP00A-18-32S(003)
Related LinksSP00A-18, SP00A-18-32S(003) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP00A-18-32S(003) Details Description
Related parts for SP00A-18-32S(003)
USB2.0 ASSY, TYPE A/ST - TYPE B datasheet.pdf
RES MO 1W 240 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 24-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO ADC1215S125F1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RF ABSORBING SHEET IFL FLEXIELD datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf