Amphenol Industrial SP00SE-16-26P(352)
SP00SE-16-26P(352) picture photo
Mfg. Part Number
SP00SE-16-26P(352)
Brief Description
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
SP00SE-16-26P(352).pdf
Availability of SP00SE-16-26P(352)
QUANTITY
SP00SE-16-26P(352) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP00SE-16-26P(352)
Internal Part NumberEIS-SP00SE-16-26P(352)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP00SE-16-26P(352)
Related LinksSP00SE-16, SP00SE-16-26P(352) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP00SE-16-26P(352) Details Description
Related parts for SP00SE-16-26P(352)
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC MULTICHIP MOD DRV/FET POWER66 datasheet.pdf
IC BUS TRCVR 3-ST 16BIT 56VFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL PRECISION CLOCK PLL datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 5P BLACK datasheet.pdf
OSC MEMS 133.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf