Amphenol Industrial SP00SE-18-32P(003)
SP00SE-18-32P(003) picture photo
Mfg. Part Number
SP00SE-18-32P(003)
Brief Description
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
SP00SE-18-32P(003).pdf
Availability of SP00SE-18-32P(003)
QUANTITY
SP00SE-18-32P(003) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP00SE-18-32P(003)
Internal Part NumberEIS-SP00SE-18-32P(003)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP00SE-18-32P(003)
Related LinksSP00SE-18, SP00SE-18-32P(003) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP00SE-18-32P(003) Details Description
Related parts for SP00SE-18-32P(003)
IC COMPARATOR LP QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC10B/AE10G/APK10B datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
LED GREEN 5X1MM RECT T/H datasheet.pdf
IC LIU E3/DS3/STS-1 6CH 217BGA datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 4PHASE BUCK 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf