Amphenol Industrial SP02SE-22-21P
SP02SE-22-21P picture photo
Mfg. Part Number
SP02SE-22-21P
Brief Description
CONN RCPT 21POS BOX MNT PIN
Datasheet Download
SP02SE-22-21P.pdf
Availability of SP02SE-22-21P
QUANTITY
SP02SE-22-21P Order Process
Ship out your order
Specifications of SP02SE-22-21P
Internal Part NumberEIS-SP02SE-22-21P
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Anodic Coating (Alumilite)
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP02SE-22-21P
Related LinksSP02SE, SP02SE-22-21P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP02SE-22-21P Details Description
Related parts for SP02SE-22-21P
ROUND SPACER 0.125" NYLON 7/16" datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V Z5U 0805 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 02CKT datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf