Amphenol Industrial SP02SE-22-21S(003)
SP02SE-22-21S(003) picture photo
Mfg. Part Number
SP02SE-22-21S(003)
Brief Description
CONN RCPT 21POS BOX MNT SKT
Datasheet Download
SP02SE-22-21S(003).pdf
Availability of SP02SE-22-21S(003)
QUANTITY
SP02SE-22-21S(003) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP02SE-22-21S(003)
Internal Part NumberEIS-SP02SE-22-21S(003)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP02SE-22-21S(003)
Related LinksSP02SE-22, SP02SE-22-21S(003) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP02SE-22-21S(003) Details Description
Related parts for SP02SE-22-21S(003)
CORD 18AWG 3COND 90" BLACK SVT datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V ESD 16DIP datasheet.pdf