Amphenol Industrial SP06A-18-32P(301)
SP06A-18-32P(301) picture photo
Mfg. Part Number
SP06A-18-32P(301)
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
SP06A-18-32P(301).pdf
Availability of SP06A-18-32P(301)
QUANTITY
SP06A-18-32P(301) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06A-18-32P(301)
Internal Part NumberEIS-SP06A-18-32P(301)
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06A-18-32P(301)
Related LinksSP06A-18, SP06A-18-32P(301) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06A-18-32P(301) Details Description
Related parts for SP06A-18-32P(301)
FIXED IND 10UH 5A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
RETRACT SHEATH BANA PLUG 36" BLK datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
WIRE STANDOFF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 164KSPS 10CH 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf