Amphenol Industrial SP06SE-18-32S(SR)
SP06SE-18-32S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
SP06SE-18-32S(SR)
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE SKT
Datasheet Download
SP06SE-18-32S(SR).pdf
Availability of SP06SE-18-32S(SR)
QUANTITY
SP06SE-18-32S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06SE-18-32S(SR)
Internal Part NumberEIS-SP06SE-18-32S(SR)
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06SE-18-32S(SR)
Related LinksSP06SE-1, SP06SE-18-32S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06SE-18-32S(SR) Details Description
Related parts for SP06SE-18-32S(SR)
IC REG LDO 8V 0.15A DDPAK datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 9.53M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf