Amphenol Industrial SP06SE-22-21S
SP06SE-22-21S picture photo
Mfg. Part Number
SP06SE-22-21S
Brief Description
CONN PLUG 21POS INLINE SKT
Datasheet Download
SP06SE-22-21S.pdf
Availability of SP06SE-22-21S
QUANTITY
SP06SE-22-21S Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06SE-22-21S
Internal Part NumberEIS-SP06SE-22-21S
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06SE-22-21S
Related LinksSP06SE, SP06SE-22-21S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06SE-22-21S Details Description
Related parts for SP06SE-22-21S
DIODE GEN PURP 400V 3A POWERDI5 datasheet.pdf
VARISTOR 351V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Single-Wire Dimming 30mA, 200mA (Flash) Backlight, Camera Flash 28-TQFN (4x4) datasheet.pdf
OSC VCXO 220.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
TB10 M/PLATE ST PAINT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.6A SYNC 5DSBGA datasheet.pdf