API Delevan SP1008R-152J
SP1008R-152J picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-152J
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 627MA 288 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-152J.pdf
Availability of SP1008R-152J
QUANTITY
SP1008R-152J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-152J
Internal Part NumberEIS-SP1008R-152J
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1008R
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating627mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)288 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-152J
Related LinksSP1008, SP1008R-152J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-152J Details Description
Related parts for SP1008R-152J
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf