API Delevan SP1008R-331J
SP1008R-331J picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-331J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 1.05A 108 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-331J.pdf
Availability of SP1008R-331J
QUANTITY
SP1008R-331J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-331J
Internal Part NumberEIS-SP1008R-331J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1008R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±5%
Current Rating1.03A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)108 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-331J
Related LinksSP1008, SP1008R-331J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-331J Details Description
Related parts for SP1008R-331J
IC DRIVER HALF BRIDGE 8DIP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 165A SD2 datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP MICA 7PF 0.5PF 300V SMD datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 32VDC 1 PC CARD datasheet.pdf