Epson MC-146 32.768KA-AC3
MC-146 32.768KA-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.768KA-AC3
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, Flat Lead (3 Leads)
Datasheet Download
MC-146 32.768KA-AC3.pdf
Availability of MC-146 32.768KA-AC3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC-146 32.768KA-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.768KA-AC3
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.768KA-AC3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Lead (3 Leads)
Size / Dimension0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.768KA-AC3
Related LinksMC-146 32, MC-146 32.768KA-AC3 Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.768KA-AC3 Details Description
Related parts for MC-146 32.768KA-AC3
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 256MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FGG.1B. datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf