API Delevan SP1008R-472J
SP1008R-472J picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-472J
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 383MA 817 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-472J.pdf
Availability of SP1008R-472J
QUANTITY
SP1008R-472J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-472J
Internal Part NumberEIS-SP1008R-472J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±5%
Current Rating372mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)817 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-472J
Related LinksSP1008, SP1008R-472J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-472J Details Description
Related parts for SP1008R-472J
RES SMD 2.1K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 12V datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
PRESSURE20PC26PC 1 PSI datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
BCZ 3.81/13/180ZE SN OR BX datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf