API Delevan SP1008R-681H
SP1008R-681H picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-681H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680NH 876MA 157 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-681H.pdf
Availability of SP1008R-681H
QUANTITY
SP1008R-681H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-681H
Internal Part NumberEIS-SP1008R-681H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1008R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance680nH
Tolerance±3%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)157 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-681H
Related LinksSP1008, SP1008R-681H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-681H Details Description
Related parts for SP1008R-681H
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
PWRBLADE RA STB HDR datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 44POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
UCC PIN CONN 2.8 GRN 2CKT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 3.15" DIA BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
LED MOD LMR2 EASY WHT 750LM 120V datasheet.pdf