API Delevan SP1008R-683G
SP1008R-683G picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-683G
Brief Description
FIXED IND 68UH 115MA 9 OHM SMD
Datasheet Download
SP1008R-683G.pdf
Availability of SP1008R-683G
QUANTITY
SP1008R-683G Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-683G
Internal Part NumberEIS-SP1008R-683G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±2%
Current Rating112mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-683G
Related LinksSP1008, SP1008R-683G Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-683G Details Description
Related parts for SP1008R-683G
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 20A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 476.19 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf