API Delevan SP1008R-821J
SP1008R-821J picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-821J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 820NH 835MA 167 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-821J.pdf
Availability of SP1008R-821J
QUANTITY
SP1008R-821J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-821J
Internal Part NumberEIS-SP1008R-821J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1008R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating824mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)167 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-821J
Related LinksSP1008, SP1008R-821J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-821J Details Description
Related parts for SP1008R-821J
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
IC VIDEO PROCESSOR 479PBGA datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf