Sunon SP100A-1123XBT.GN
SP100A-1123XBT.GN picture photo
Mfg. Part Number
SP100A-1123XBT.GN
Manufacturer
Product Category
AC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM
Datasheet Download
SP100A-1123XBT.GN.pdf
Availability of SP100A-1123XBT.GN
QUANTITY
SP100A-1123XBT.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of SP100A-1123XBT.GN
Internal Part NumberEIS-SP100A-1123XBT.GN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Featured ProductSP Series Fans
Standard Package30
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
SeriesSP
TypeAC
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Air Flow117.0 CFM (3.31m³/min)
Static Pressure0.390 in H2O (97.1 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise50 dB(A)
Power (Watts)20.0W
RPM3150 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
Current Rating0.240A
Voltage Range85 ~ 125VAC
Life Expectancy-
Material - FrameAluminum
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP100A-1123XBT.GN
Related LinksSP100A-1, SP100A-1123XBT.GN Datasheet, Sunon Distributor
SP100A-1123XBT.GN Details Description
Related parts for SP100A-1123XBT.GN
RES 169K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC DUAL 8BIT 2.5-5.5V 8-UMAX datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV ADJ 24TSSOP datasheet.pdf
TROLLEY C L P 7 6 100 S Z 2M datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 M32 datasheet.pdf
CONN RING TIN 250-350MCM 3/8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf