Sunon SP100A-1123XBT.GN
SP100A-1123XBT.GN picture photo
Mfg. Part Number
SP100A-1123XBT.GN
Manufacturer
Product Category
AC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM
Datasheet Download
SP100A-1123XBT.GN.pdf
Availability of SP100A-1123XBT.GN
QUANTITY
SP100A-1123XBT.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of SP100A-1123XBT.GN
Internal Part NumberEIS-SP100A-1123XBT.GN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Featured ProductSP Series Fans
Standard Package30
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
SeriesSP
TypeAC
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Air Flow117.0 CFM (3.31m³/min)
Static Pressure0.390 in H2O (97.1 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise50 dB(A)
Power (Watts)20.0W
RPM3150 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
Current Rating0.240A
Voltage Range85 ~ 125VAC
Life Expectancy-
Material - FrameAluminum
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP100A-1123XBT.GN
Related LinksSP100A-1, SP100A-1123XBT.GN Datasheet, Sunon Distributor
SP100A-1123XBT.GN Details Description
Related parts for SP100A-1123XBT.GN
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf