API Delevan SP1210-223H
SP1210-223H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210-223H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 306MA 2.2 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210-223H.pdf
Availability of SP1210-223H
QUANTITY
SP1210-223H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210-223H
Internal Part NumberEIS-SP1210-223H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1210
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±3%
Current Rating306mA
Current - Saturation275mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210-223H
Related LinksSP121, SP1210-223H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210-223H Details Description
Related parts for SP1210-223H
CONN RING 10-12 AWG #3/8 BUDGET datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 9BIT 24SOIC datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LCD PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS GOLD datasheet.pdf
IC CURR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf